2x Joop Jump Shower Gel Body Wash for Men, 150ml
Original price was: £14.39.£12.99Current price is: £12.99.
Lowest quant: 2/singlePrice: 9.495Buy 3 together and save even more!
From the product:
- Fragrance Family: Aromatic
- Top Notes: Grapefruit, Caraway, Rosemary
- Heart Notes: Heliotrope, Coriander, Vodka
- Base Notes: Musk, Tonka bean, Vetiver
- Description
- Product Specifics
Description
2x Joop Jump Tonic Hair and Body Shampoo (Shower Gel) for Men, 150ml
Â
Buy 3 together and save even more! Two bottles of luxury shower gel for men from the designer French brand Joop! Launched in 2005, Jump is an aromatic fougere fragrance for him.
Â
Free postage on orders over £50. Only £2.95 on baskets of any other size.
From the product:
- Top Notes: Grapefruit, Caraway, Rosemary
- Middle Notes: Heliotrope, Coriander, Vodka
- Base Notes: Musk, Tonka bean, Vetiver
Buy in confidence as we are rated Excellent on Trustpilot.
Hii :)
| Weight | 0.680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 17 cm |
| Brand | Joop! |
| Fragrance | Jump |
| Fragrance Profile | Aromatic, Citrus, Fresh, Sweet, Woody |
| Strength | Moderate |
| Size per Unit | 150ml |
| Skin Type | Combination |
| Unit Quantity in Listing | 2 |
| Product Type | Shower gel |
| Delivery Format | Gel |
| Usage | Daily use |
| Target Audience | Men |







