2x Penhaligon’s Halfeti Body & Hand Wash, 300ml
Original price was: £84.99.£67.99Current price is: £67.99.
FREE postage on any order containing this item.
About the Halfeti fragrance:
Halfeti is a deep rich and captivating fragrance which blends fruits, spices and deep notes with creamy jasmine, and mysterious rose, to make a fragrance suited to both men and women.
- Description
- Product Specifics
Description
2x Penhaligon’s Halfeti Body & Hand Wash (Shower gel/hand wash)
Two bottles of 300ml. A versatile and luxurious formula in the popular Halfeti fragrance by Penhaligon’s.
FREE postage on any order containing this item.
Halfeti fragrance:
Halfeti is a deep rich and captivating fragrance which blends fruits, spices and deep notes with creamy jasmine, and mysterious rose, to make a fragrance suited to both men and women.
Buy Soap Online is rated excellent on Trustpilot.
Hii :)
| Weight | 0.490 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 17 cm |
| Brand | Penhaligon's |
| Fragrance | — |
| Fragrance Profile | — |
| Strength | — |
| Size per Unit | 300ml |
| Skin Type | Combination |
| Unit Quantity in Listing | 2 |
| Product Type | Shower gel |
| Delivery Format | Gel |
| Usage | Daily use |
| Target Audience | Men |








