Guy Laroche Drakkar Noir 100ml EDT for Men
Original price was: £15.89.£14.39Current price is: £14.39.
About the Drakkar Noir fragrance:
- Top notes: Bergamot, Lemon and Rosemary.
- Heart notes: Basil, Amber and Patchouli.
- Base notes: Cedarwood, Leather and Sandalwood.
- Description
- Product Specifics
Description
Guy Laroche Drakkar Noir 100ml EDT for Men, Eau De Toilette
Â
100ml unit of EDT (eau de toilette) in the popular Drakkar Noir by Guy Laroche. Iconic fragrance for men.
Only £2.95 postage per basket. FREE DELIVERY on orders over £50.
About the Drakkar Noir Fragrance:
- Top notes: Bergamot, Lemon and Rosemary.
- Heart notes: Basil, Amber and Patchouli.
- Base notes: Cedarwood, Leather and Sandalwood.
Buy in confidence as we are rated ‘Excellent’ on TrustPilot.
Hii :)
| Weight | 0.375 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 17 cm |
| Brand | Guy Laroche |
| Fragrance | Drakkar Noir |
| Fragrance Profile | Aromatic, Citrus, Fougère, Herbal, Woody |
| Strength | Strong |
| Size per Unit | 100ml |
| Skin Type | Combination |
| Unit Quantity in Listing | 1 |
| Product Type | Eau de Toilette |
| Delivery Format | Atomiser spray |
| Usage | Daily use |
| Target Audience | Men |












