Joop Go 300ml XL Shower Gel Body Wash for Men
Original price was: £13.89.£9.99Current price is: £9.99.
From the product:
- A dynamic fragrance created for men who love the risk.
- Sensual notes meet woody facets and make Joop Go a breath taking and irresistible creation.
- Fragrance Notes: Aromatic, Woody. Top Notes: Bitter orange, rhubarb, chili. Heartnote: geranium, violets, cypress. Basic note: musk, balsam
- Description
- Product Specifics
Description
Joop! Go Shower Gel For Men, 300 ml Body Wash Extra Large
Â
Buy two together and save EVEN MORE! This luxury body wash for men is double the size of others on eBay at a whopping 300 ml. This makes it a MUCH more economical purchase than the more common 150 ml tube, as it has literally double the quantity. It is a satisfyingly big tube of great product from designer French brand Joop! Amazing Christmas gift for him.
Maximum £2.95 FIXED POSTAGE — Add as MANY ITEMS to your basket as you want. FREE POSTAGE on orders over £50
From the product:
- A dynamic fragrance created for men who love the risk.
- Sensual notes meet woody facets and make Joop Go a breath taking and irresistible creation.
- Fragrance Notes: Aromatic, Woody. Top Notes: Bitter orange, rhubarb, chili. Heartnote: geranium, violets, cypress. Basic note: musk, balsam
Buy in confidence as I have an excellent feedback score for eBay.
Thanks for looking 🙂
Hii :)
| Weight | 0.680 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 17 cm |
| Brand | Joop! |
| Fragrance | Go |
| Fragrance Profile | Aromatic, Citrus, Fresh, Green, Woody |
| Strength | Moderate |
| Size per Unit | 300ml |
| Skin Type | Combination |
| Unit Quantity in Listing | 1 |
| Product Type | Shower gel |
| Delivery Format | Gel |
| Usage | Daily use |
| Target Audience | Men |










